Yeni Canon EOS M

Fotoğraf teknolojileri liderlerinden olan Canon, aynasız sistem fotoğraf makinesi segmenti ile yeni bir atılım peşinde.

Canon, Temmuz ayının son haftasında aynasız sistem segmentindeki ilk aygıtı olan yeni canon Eos M ‘i tanıttı. EOS M adını taşıyan bu model ile son büyük fotoğraf teknolojileri üreticisi olan Canon firması da artık bu segmente adım atmış oldu.

Canon’un son DSLR modellerinden aşina olduğumuz DIGIC 5 görüntü işlemcisinin kullanıldığı yeni EOS M’nin 18 milyon piksel çözünürlükte fotoğraf üretebilen APS-C boyutlu CMOS sensörü bulunmakta. Bu sensör, Canon EOS 650D ’de kullanılan sensörün de tıpa tıp aynısı. ISO 100-12800 aralığının yanı sıra 25600’e kadar genişletilebilen ISO değerini destekleyen yeni model, böylece farklı ışık ortamlarında ve şartlarında ideal fotoğraf sonuçları elde etmemizi sağlıyor. Full HD video kaydı özelliğindeki lensi değiştirilebilir cihazda, saniyede 24, 25 ve 30 kare seçeneklerinden biriyle video kaydı yapmak mümkün. Ayrıca EOS M, 3-inçlik dokunmatik ekranı ile farkediliyor.

Canon EOS M’deki şaşırtıcı bir sürpriz de objektif uyumluluğu hakkında. EF-EOS M isimli bir adaptörle birlikte, Canon’un profesyonel SLR ve DSLR modellerinde kullanılabilen EF ve EF-S objektifleri, EOS M ile birlikte kullanılabiliyor. Bu şekilde kullanıcılar, kolayca taşınabilen EOS M’de tele-foto hatta makro bazda, geniş bir çaptaki Canon objektifleri ile fotoğraf eşsiz bir çekim deneyimi yaşayabilecek.

Bu Lansmanda EOS M minimal boyutları ve göz alıcı hatlarıyla dikkatleri üzerine çeken Canon, cihazı kırmızı, beyaz, siyah ve gümüş olmak üzere 4 farklı renk seçeneği ile teknoloji sevenlerin beğenisine sunacak. Eylül ayındaki Photokina 2012 ’nin ardından satışına başlanması beklenen yeni modelle ilgili gelişmeleri ve ilk izlenimlerimizi önümüzdeki günlerde paylaşacağız sizlerle.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum için soruyu cevaplayiniz: