Üniversite Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2012

23 Temmuz 2012’de başlayan LYS tercihleri devam ediyor. 2012 ÖSYS tercihleri 3 Ağustos 2012 tarihinde sona erecek. Bu tarihten sonra üniversite yerleştirme sonuçları heyecanı başlayacak. Üniversite adayları nereye yerleştiğini öğrenecekler.

Peki Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

2012 ÖSYS tercih ve yerleştirme Sonuçlarının 16-22 Ağustos 2012 tarihleri arasında açıklanması beklenmektedir.

2012-ÖSYS tercih işlemleri, 23 Temmuz 2012 tarihinde başladı ve 3 Ağustos 2012 tarihi saat 17.00’de sona erecektir. Adaylar bu tarihten sonra tercih yapamayacaklarından, tercihlerini bu tarihe kadar yetiştirmeleri gerekmektedir. Adaylar tercih kılavuzunu internetten indirecekler.Kılavuzun satışı yapılmayacak. Adayların tercih işlemlerini kılavuza göre yapmaları gerekmektedir.

Adaylar tercihlerini isterlerse bir başvuru merkezi aracılığıyla, isterlerse internetten kendileri bireysel olarak yapabileceklerdir.

Başvurularını internetten yapmak istemeyen adaylar doldurdukları Tercih Formu ve nüfus cüzdanı / pasaportları ile birlikte istedikleri bir başvuru merkezine tercih için başvuracaklardır.

Üniversite tercih sonuçlarını nasıl öğrenebilirim ? Kazanıp – kazanmadığımı ve nereye yerleştiğimi nasıl öğreneceğim?

Adaylar Ösym’nin sonuç bildirme sayfası olan https://sonuc.osym.gov.tr/ adresine girerek sınav sonuçlarını öğrenebileceklerdir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum için soruyu cevaplayiniz: