Ses Temelli Cümle Yöntemi

Merhaba arkadaşlar, bu sayfamıda ses temelli cümle yöntemi aşamaları hakkında bilgiler yer almaktadır. Bunun yanı sıra ses temelli cümle yöntemi nedirses temelli cümle yöntemi harf gruplarıses temelli cümle yöntemi örneklerises temelli cümle yöntemi ile ilgili makaleler, ses temelli cümle yöntemi harf sırasıses temelli cümle yöntemi etkinlikleri ve ses temelli cümle yöntemi özellikleri nelerdir? Başlıklarını işleyeceğiz.

SES TEMELLİ

İLK OKUMA -YAZMA ÖĞRETİMİ

 

İLK OKUMA – YAZMA ÖĞRETİMİ
İlk okuma yazma öğretiminin tüm öğrencilerimizin  okuma ve yazma yeteneklerini  kazandırmasından ziyade  daha geniş bir içeriği barındırmaktadır.  Bu kapsamda yalnızca kişinin okuma ve yazma alışkanlığının  kazandırılması dışında   Türkçeyi doğru, etkili ve güzel konuşma, iletişim kurma, problem çözme yeteneği , karar verme gibi temel bilgi ve becerilerinde gelişmesini öngörmektedir.
İlk okuma ve yazma eğitimi, çocukların zihinsel, duygusal ve sosyal yeteneklerinin gelişmesinde önemli bir yer tutmaktadır ve bunun beraberinde getireceği pozitif katkılar ise öğrencinin ileri yıllarında konuyu anlama, sıralamaya koyma, olayları sorgulama, olaylar arasında ilişkilendirmeler yapabilme ve öngörü yetenelerinin de gelişmesine katkı sağlamaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum için soruyu cevaplayiniz: