Perma Saç Modelleri 2013

Bayanlar için saçları çok önemlidir. Gerçekten de kendilerine en yakışan saç modelini bilen kadınlar, her zaman dikkatleri kendi üzerine çekmeyi de başarıyor. Perma saç modelleri 2013 yılında bayanların ilgisini çeken saç trendlerinden. Özellikle ince saçlara sahipseniz, daha dolgun göstermesi açısından perma saçlar önemlidir. Perma saçları yaptırırken kuaförünüzü de iyi seçmelisiniz. Daha dolgun ve havalı saçlara sahip olmanızı sağlayan permanın olumsuz tarafı ise saç dökülmesinin normalden daha fazla olmasıdır. Saçlarınızın bakıma ihtiyacı olacağından haftalık bakımını yapmalısınız.

Perma Saçlar Nasıl Taranır ?

Saçlarınıza perma yaptırdıktan sonra saç kremiyle yumuşattıktan sonra yahut saçlarınız daha nemli iken taramalısınız. İnce taraklar yerine kalın tarak tercih edin. İyi bakım yapılan bir perma sizi bir yıl kadar götürecektir. Elbette bahsettiğimiz durum kalıcı permalar için. Geçici perma yaptırmayı tercih eden bayanlar bu kadar dikkat etmeleri gerekmeyebilir.

Perma Nasıl Yapılır ?

Deneyimli bir kuaförde Perma için tercih edilen pigudi ile sarılan ve perma yapımında kullanılan ilacın sürülmesi ile 30 dk kadar bekletilen saçlardaha sonra yıkanmakta ve kurutulmaktadır.

Perma Fiyatları Ne Kadar ?

Bu saçlarınızın cinsine, yaptırmak istediğiniz perma modeline ve kuaförünüzün kalitesine göre değişir. Ancak ortalama olarak perma fiyatı kısa saçlarda 100 TL den başlar. Orta uzun olan veya uzun saçlarda 250 – 300 TL civarlarındadır.

Bu yazımızda siz bakımlı bayanlar için 2013 yılı saç modası ve trendi olarak tercih edilen modellerden perma saç modelleri ve örnekleri, perma yapımı, perma saç fiyatları gibi konularda kısa bilgiler vermeye çalıştık. Resimlere bakarak daha iyi bir fikir edinebilirsiniz.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum için soruyu cevaplayiniz: