Öğrenci için en iyi kredi kartı hangisi ?

Her ne kadar kredi kartı kullanmak, özellikle bilinçsiz yapıldığında sonuçları çok can yakan durumlar ortaya çıkarsa da, para taşımama kolaylığı sağlaması, taksitli alışveriş imkanları ve internetten kolayca alışveriş edebilme gibi birçok kazanımları dolayısıyla ülkemizde her yıl artan şekilde kullanılmaktadır.

Üniversitede okuyan öğrenci arkadaşlar içinde zorunluluk olan kredi kartları hakkında kullanıcıların yorumlarına bakarak bir araştırma yaptık. Araştırma sonuçlarını paylaşmak istiyoruz.

En ideal kredi kartı hangi bankadan alınır ? Kredi kartı avantajları nelerdir ?

İşbankası tarafında İş’te Üniversiteli kredi kartı en çok rağbet gören kartlardan.  Tavsiyemizin 300 TL gibi düşük limitlerde tutulması olacağı bu kartta kimi zaman 1000 TL gibi limitlerinde verilebildiğini gördük. Kefil ya da veli onayı da istemiyorlar. Dönem borcunun %40’ı asgari ödeme tutarı olarak tahsil ediliyor. Bu biraz yüksek bir oran. Faiz oranı ise %3 olarak belirlenmiş.

Bunun dışında HSBC campus kart kullananların da tavsiye ettiklerini gördük. İlk yıl kredi kartı aidatı alınmıyor.

Ayrıca Garanti Bankası Bonus Genç adıyla öğrencilere kredi kartı veriyor. Bu kartı da siz öğrenci arkadaşlarımıza önerebiliriz.

Yeni bilgiler edindikçe size daha detaylı bilgiler sunmaya devam edeceğiz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum için soruyu cevaplayiniz: