Microsoft Windows 8 işletim sistemi tanıtıldı

Uzun zamandır merakla beklenen, Microsoft’un en gözde işletim sistemi olmaya aday ürünü olan Windows 8 tanıtımı resmi olarak gerçekleştirildi. Akıllı telefon teknolojilerindeki hızlı ilerleme ile artık dokunmatik teknolojilerinin de yaygınlaşması Windows 8 işletim sistemi’nin de dokunmatik bir yapıda tasarlanmasını doğurdu.

Windows’un eski sürümlerinden alışkın olduğumuz Başlat menüsü Windows 8’de kaldırılmış. Bu ilk başta biraz garip geleceğe benziyor kullanıcılara. Bunun dışında ilk yükleme ile birlikte ön yükleme ile birlikte gelen ve ücretli olan Cyberlink, PowerDVD, Adobe Reader, Norton Internet Security gibi programların bulunması da en çok tepki çektiği konular. 26 Ekim’den itibaren Windows 8 logolu bilgisayarları raflarda görebileceğiz.

En iyi Windows 8 Uygulamaları

Metro Twit : Twitter ile entegre olan bu program sayesinde timeline, mention ve DM’lerinizi kolayca okuyabilmeniz mümkün.

Skype :  Arkadaşlarınızla sesli ve görüntülü sohbet Skype ile artık eğlenceye dönüşüyor.

AutoDesk Sketchook Express : Dokunmatik arayüzde çizim keyfini Sketchook Express ile yaşayın.

Netflix : Video ve Medya uygulamaları için harika bir program olan Netflix, ayda 5.99 € bedelle kendi medya kataloğuna erişmenizi sağlıyor.

iCookbook : İşte size mutfağınız için harika bir yardımcı. iCookbook uygulaması ile artık birbirinden leziz yemek tariflerini görsel şekilde izleyerek hazırlayabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum için soruyu cevaplayiniz: