Koruma Memuru Alımı

Merhaba sevgili ziyaretçilerimiz. Bu sayfamızda sizlere Koruma memurluğu alımları, koruma memuru başvuru şartları, koruma memuru başvuru formu ve koruma memuru 2014 alımlarının ne zaman gerçekleşeceğine dair bilgiler aktaracağız.

Koruma memuru olmak isteyen adayların dikkatle okuması gereken konulardan birisi olan bu makalemiz, özellikle kendilerini ilgilendirmektedir.

İçişleri Bakanlığı kapsamında alınacak olan koruma memurluğu, oldukça ciddi bir iş kapısı olma durumundadır. Peki kimler koruma memuru olabilir? Koruma memuru olmak için ne gibi şartlar aranmaktadır? Bunların yanıtlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Kademeli olarak alınacak olan koruma memurluğunda, ilk aşamada 28 bin 500 kişi alınması ve sonrasında bu sayının 50 bin kişiyi bulması planlanmaktadır. En az lise mezunu olacak olan adaylarımızdan koruma memuru olanlar, devletin önemli binalarını korumakla görevlendirilecektir. Bunun yanı sıra stadyumlarda, konser alanlarında ve buna benzer halkın yoğun olduğu kapalı ve açık alanlarda da görev yapmaları beklenmektedir.

Koruma memurları ile ilgili alımların hangi gün başlayacağı ise merak konusu, önümüzdeki günlerde alınması beklenen koruma memurluğu alımına sayılı günler kalmış durumda ve sevgimiz.net adresini takip ettiğiniz sürece anlık gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum için soruyu cevaplayiniz: