Kıvırcık Ali Trafik Kazasında Öldü.

Kıvırcık Ali

KIVIRCIK ALİ’Yİ KAYBETTİK…

Biraz önce Türk Halk Müziği Sanatçımız Kıvırcık Ali diye bilinen Ali Özütemiz in Çatalca’da bir trafik kazasından vefat ettiğini öğrendim. Yanık sesi ile söylediği türkülerle yüreklerimizde yer edinen bu değerli Ozanımızın kaybı tüm sevenleri gibi benide derinden üzdü. Allah rahmet eylesin.

KIVIRCIK ALİ KİMDİR ?

Kıvırcık Ali 11.10.1968 yılında Tokat’ın Turhal ilçesinin Erenli Köyü’nde, dokuz kardeşin en küçüğü olarak dünyaya geldi.

Sanatçı büyüyüp okul çağlarına geldiği zaman türküler söylemeye başlar. Bağlamaya ve halk müziğine olan ilgisi, köye gelen ozanları ve dedeleri kapı aralarından dinleyerek başlamıştır.

İlk okuldan sonra maddi imkansızlıklar ve yetersiz koşullardan dolayı okul hayatına son vermek zorunda kalan Kıvırcık Ali 1983’te beni İstanbul’a geldi. Gazino ve düğün salonlarında çalışmaya başladıktan sonra saçlarının uzun ve kıvırcık olmasından dolayı Kıvırcık Ali olarak anılmaya başlar ve 1988 de Şadıman Hanımla evlenir.

1995’de İbrahim AKKAYA ve Mustafa YILMAZ ile birlikte Grup Turnalar’ı kurarlar. 1996’da ilk albümleri olan “Türkülerden Türkülere Yol Eyledik” adlı albümle profesyonelliğe adım atar.

1998’de ikinci albümleri olan “Türküler Kimliğimiz” i çıkartırlar.

1999 yılında ilk solo albümü olan “Gül Tükendi Ben Tükendim” piyasaya çıkar.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum için soruyu cevaplayiniz: