Karadeniz Yaylaları İsimleri, Turları, Konaklama, Gezileri


Türkiyedeki yaylalar  dendiği zaman  gelen başlıca yaylalar bölgesi olan Doğu karadeniz yaylaları akla gelmektedir.  Alabildiğine yeşilliklere bezenmiş bu bölgeler, birbirinden güzel kır çiçekleri ile  dağ çayırları’nın kapladığı  Karadeniz Bölgesindeki yaylalarımızın birçoğunun etrafı ladin dediğimiz çam ağacı türleri ile kaplanmıştır. Doğu Karadeniz yaylaları, Türkiye’nin yayla turizmi‘nin gelişmesi açısından önemli bir yere sahip olmaktadır.
Karadeniz yaylalarının sahip olduğu bu güzelliklerin, bizden sonraki nesil’inde faydalanması açısından değerlerimize sahip çıkmamız, gelecek nesiller açısından önem arzetmektedir.

Karadeniz yaylalarından bazılarının isimleri ; Zipona yaylası, Kadırga yaylası, Sis dağı yaylası, kayabaşı yaylası, Ayder ve Ovit yaylaları’dır. www.sevgimiz.net sitesinde Türkiyedeki tüm yaylalar hakkında geniş bilgi yer almaktadır.  Bunun yanısıra bu bölgelere gittiğinizde  karadeniz yaylaları konaklama imkanı ve doğu karadeniz yaylaları turları hakkında sitemiz üzerinden aratarak geniş bilgilerden istifade edebilirsiniz.

İşte birkaç Karadeniz yaylaları manzaraları ile ilgili Doğu karadeniz yaylaları resimleri ;

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum için soruyu cevaplayiniz: