Kahraman Tazeoğlu Bambaşka

Kahraman Tazeoğlu 2012 yılının ocak ayında çıkardığı son kitabı Bambaşka ile okurlarına hayata karşı bakışlarında yepyeni bir bakış açısı kazandırırken, duygusal yoğunluğu da ruhlarına adeta yudum yudum içiriyor.

Kahraman Tazeoğlu Kimdir ? Hayatı ve Eserleri ile İlgili Bilgiler ise şöyle kısaca:

1969 doğumlu olan Tazeoğlu, eğitim hayatını İstanbul’da bitirdikten sonra radyoculukla uğraşmış. Sesini olduğu kadar kalemini de çok iyi kullanan bir yazar ve şair kendisi. Son 10 yılda yayınlanmış olan eserleri ise; Seni içimden terk ediyorum, Ölü bir kentin Mors alfabesi, Mavi Ada mektupları, Tutsak Mektuplar, Araz, Susacak var, Mavi Ev, Beni Susarken Bölme, Başka, Eyvallah, Kayıp Yüzyılın Prensesi ve 2012 yılında çıkardığı Bambaşka isimli eseri.

Kendine özgü tarzı ve üslubu ile son dönemde beğendiğim şairlerden olan Kahraman Tazeoğlu’nun gönül denizinden kopup gelen cümlelerle yoğurduğu Bambaşka isimli kitabını mutlaka okumalısınız. Kitaptan bir alıntı ve ardından Kahraman Tazeoğlu’nun kendi dilinden okuduğu bir şiiri de paylaşmak istiyorum.

” Allah kimseye taşıyamayacağı dert vermezmiş. Elbette ayrılıktan ölmeyiz. Ama yine de sen gitme biz’den. Ayrılık ne kadar derinse, dayanma gücü de o kadar çoktur. Sen asıl sana yan; çünkü meleklerin ölme hakkı yoktur! Kalbinden öpüyorum. ”

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum için soruyu cevaplayiniz: