Isırgan Otunun Faydaları Nelerdir?

ISIRGAN OTUNUN FAYDALARI

Bilim adamları tarafından yapılan araştırmalarda ısırgan otunun özellikle cildimize ve saçımıza olan birçok faydası keşfedilmiştir . Bu özellikleri nedeniyle ısırgan otu son yıllarda özellikle Kozmetik sektöründe çokça kullanılan bir bitki olmaktadır.

Isırgan Otu Çayı Faydaları

Gelişimine bakıldığında A, C, D vitaminleri bakımından zengin olan ısırgan otu ayrıca taşıdığı potasyum tuzları, formik asit ve Organik asitler yönünden de oldukça zengindir. Bu özellikleri nedeniyle sağlıklı bir yaşam için ısırgan otunun tüketilmesi gayet doğru bir seçimdir.

Isırgan otu sindirim sistemine de çok faydalı bir bitkidir, böbrek ve mesane taşlarının oluşmasını engellediği gibi bunların vücuttan atılmasında da katkı sağlar. İçerisinde barındırdığı zenginliklerden dolayı kabızlık gibi rahatsızlıklara karşı da etkilidir. Isırgan aynı zamanda bir ödem önleyici bitkidir. Vücudun çeşitli yerlerinde oluşan ödeme karşı ısırgan otu sayesinde çok iyi sonuçlar alabilirsiniz. Bunun yanında ısırgan otunun Cilde çok faydası vardır, özellikle sivilceler ısırgan otu sayesinde artık baş belanız  olmaktan çıkacak ve daha güzel bir cilde sahip olacaksınız. Isırgan otu yağını aknelerin üzerine sürerseniz akneler kısa sürede koruyacak ve cildiniz daha pürüzsüz daha parlak daha lekesiz bir hale gelecektir. Isırgan otu yağı pahalı bir üründür. Dolayısıyla bundan para kazanmak isteyenler için bir zemin oluşmuştur ancak sahte yağ sürerek insanları kandıran bazı insanlar maalesef insan sağlığıyla oynamaktadırlar. Bu yüzden güvenilir noktalardan ısırgan yağı almanızda fayda görüyoruz. Isırgan otunun saç dökülmesine karşı da önleyici etkileri bulunmaktadır. Saç dökülmesini engeller , saçların daha güçlü bir hale gelmesini sağlar. Kepek probleminiz varsa buna karşı da faydalıdır. Banyoda Isırgan otlu şampuanları kullanabilirsiniz. Kellik sorununda bile ısırgan otunun faydalı olduğunu düşünen uzmanlar bulunmaktadır.  Bu konuda henüz net bir bilimsel çalışma yapılmamıştır, ancak İlerleyen zamanlarda bununla ilgili gelişmeler olursa sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz . Isırgan otunun boşaltım sistemi üzerinde de çok önemli faydaları bulunmaktadır. Özellikle İdrar yolunda enfeksiyon yaşayan hastalar ısırgan otu kullanarak boşaltım sistemlerindeki rahatsızlıklardan kurtulabilir, böbrek ve mesane yollarındaki taşları düşürerek, daha sağlıklı bir yaşam elde etmiş olurlar.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum için soruyu cevaplayiniz: