İpad 3 Hd Live Özellikleri | Fiyatları | Haberleri | 2012 İpad3 Yeni Sürüm Resimleri | Videoları

Dünyaca ünlü Apple firmasının 2012 yılında tablet dünyasına sunduğu yeni ürünü iPad 3 hd live düzenlenen bir tanıtımla duyuruldu. Sizler için 3. nesil iPad ya da The New iPad (yeni iPad) olarak lansmanı yapılan, iPad 3 ürününün özellikleri , resimleri ve iPad 3 fiyatı hakkındaki ayrıntıları paylaşacağım.
Tablet dünyasında hemen herkesin bildiği iPad’in yeni versiyonu olan 3. nesil iPad yapılan lansman ile tanıtıldı. özelliklerine değinmeden önce küçük bir ayrıntıya değinmek istiyorum. Kullanıcıları şaşırtmayı seven apple firması daha önce iphone 5 yerine iphone 4 s versiyonunu sunmuştu. İpad kullanıcılarına tanıtılan yeni tabletin ismi iPad 3 ya da iPad HD olmayacak. Yeni iPad’e “yeni iPad” veya 3. nesil iPad denildi. Apple’ın resmi web sitesinde de ürün The New iPad olarak sunuluyor.

ipad 3 live hd 2012

Yeni iPad’in ekran boyutu değişmeyerek 9.7 inch olarak kaldı. İpod3 sevenlerden daha küçük boyut (7 inch) bekleyenleri hayal kırıklığına uğrattı. Fakat yeni iPad’in ekran çözünürlüğü oranı 2048 x 1536 pixele yükseltilmiş. Tahmin edildiği gibi iPhone’daki Retina Display özelliği iPad 3’e de geldi (ekran pixel yoğunluğu 264ppi oldu). Apple’a göre yeni iPad 3 ekranının renk doygunluğu iPad 2’ye göre daha yüksek seviyelere çıkarılmış durumda.

iPhone 4s ile birlikte gelen iSight isimli kamera özellikleri yeni iPad’te de bulunuyor. 5 elemanlı lens, görüntü sinyal işlemcisi ve arka aydınlatmalı sensöre sahip iSight kamera 5 megapixel çözünürlüğe sahip ve 1080p HD video kaydı yapabiliyor. Ek olarak ön kısımda da 640 x 480 pixel VGA çözünürlüğünde kamera bulunuyor. Tahminler arasında olan 4G desteği de yeni iPad’ 3 te yerini almış. Destekleyen ülkelerde 4G LTE bağlantı özelliği ile 73Mbps’a kadar download hızı bulunmakta. Türkiye’de mevcut teknoloji HSDPA+ olduğundan iPad 3 ülkemizde 21MBps’a kadar indirme hızı sunabilecek.
Olumsuz özelliklerine değinecek olursak: Depolama seçenekleri konusunda 128GB’lık versiyonunun da geleceği bulunurken, Apple bu beklentiyi boşa çıkardı. Yeni iPad, eski versiyonlarında olduğu gibi 16GB, 32GB ve 64GB depolama kapasitesi seçenekleri ile birlikte gelmekte. Yeni ve güçlü donanımsal ve grafiksel özellikler eklenmesine rağmen yeni iPad’in pil kullanım süresi iPad 2 ile aynı kalmış ve 10 saatlik bir pil ömrü vaat edilmekte. 4G/LTE kullanımında bu sürenin 9 saat olduğu söylenmekte.
Yeni iPad 3 çıkış tarihi ne zaman sorusuna şöyle cevap verebiliriz: Yeni nesil iPad’in çıkış tarihi de lansmanda açıklandı. Buna göre 16 Mart ve 23 Mart’ta satışlarına bazı ülkelerde başlanacak. Hangi ülkelerde ne zaman satışa sunulacağına bakacak olursak; 16 Mart tarihinde ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Fransa, Almanya, İsviçre, Japonya, Hong Kong, Singapur ve Avustralya ülkelerinde satışa çıkacak.Ancak iPad 3 Türkiye çıkış tarihi konusunda bir bilgi bulunmamakta.
Ürünün diğer özelliklerine gelince; Görüntü özelliklerini yükselten iPad 3’te bu özellikleri destekleyen çift çekirdekli A5X işlemci ve dört çekirdekli grafik işlemcisi bulunuyor. Bu zamana kadar yeni iPad’in dört çekirdekli A6 işlemciye sahip olacağı düşünülmekteydi. Fakat yine de bu donanımsal özelliklerle iPad 3’ün, iPad 2’ye göre 4 kat daha fazla grafik performansı sağladığı belirtiliyor. Yine A5X işlemcinin Tegra 3 işlemciye göre 4 kat daha fazla performans sağladığı Apple tarafından söylenen bilgiler arasında.
Yeni iPad 3 fiyatları ise tahminen şöyle olacak: Yeni iPad’in fiyatı tıpkı iPad 2’nin çıkış fiyatı seviyesinde. iPad 3 WiFi modellerinin fiyatlarına bakacak olursak: 16GB 499$, 32GB 599$, 64GB 699$. iPad 3 WiFi-4G/LTE fiyatları ise: 16GB 629$, 32GB 729$, 64GB 829$ fiyatlarında görünüyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum için soruyu cevaplayiniz: