Hızla Kilo Verdiren Tok Tutan Yiyecekler

  Günümüzde hızlı yaşam, insanların sağlıklarına daha çok dikkat etmelerini gerektiriyor. Sağlıklı beslenen ve düzenli uyuyan ve spor yapan insanların iş ve aile yaşamlarında daha mutlu oldukları da biliniyor. Bu yazımızda sizlere, tok tutan ve hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlayan yiyecekler konusunda sizlere edindiğimiz önemli bilgileri aktaracağız. Diyet yapmak isteyen bayanların yaşadıkların sorunların başında zayıflamaya çalışırken az yemek yemenin verdiği doyumsuzluk hissi ve açlık hissidir. Bazı yöntemlerle siz de açlık hissi yaşamadan bu sorunları aşabilirsiniz.

Tok tutan yiyecekler – öneriler ve ipuçları – Sağlıklı Zayıflama – İdeal Diyet Nasıl Olmalı ?

1 ) Tükettiğiniz besinlerin yağsız proteinli olmasına ve lifli gıdalar olmasına dikkat edin. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, protein bakımından daha az beslenen kişiler daha çok acıkıyor. Dolayısıyla tok kalmanızı sağlayacak gıdalar arasında protein bakımından zengin olanlar önemli. Bundan sonra ise lifli gıdalar da tok tutan besinler grubuna giriyor.

2 ) Meyve ve sebze tüketimini artırın. Zayıflayan kadınların çoğunluğu, daha çok meyve ve sebze yiyerek zayıfladıklarını belirtmişlerdir. Bu aynı zamanda açlık hissinin bastırılmasında da önemli. Sizinde bildiğiniz gibi, birçok diyet önerisinde temel mantık az ye ama sık ye mantığı üzerine kuruludur. Bu tarz diyetlere baktığımızda meyve tüketimine ağırlık verildiğini söyleyebiliriz.

3 ) Açlık hissiniz bastırdığından çorba için. Kremalı çorbalar yerine, az yağlı, sulu çorbalar tüketerek açlık hissinizi bastırabilir ve bu şekilde daha iyi kilo verebilirsiniz.

4 ) Ekmek tüketiminde kepekli ekmek, ya da rafine buğday ekmeği tüketmeye çalışın. Kepekli ekmek sizi daha tok tutacaktır.

5 ) Aperatiflerinizi seçerken, cips gibi hem yağlı hem de açlığınızı bastırmayan gıdalar yerine, kalorisi daha düşük, daha az yağlı ve daha çok tutan aperatiflere yönelebilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum için soruyu cevaplayiniz: