Google Nexus Tablet Bilgisayar

Google Nexus Tablet Bilgisayar – Fiyatı – Özelikleri – Resimleri 

Teknoloji pazarına ciddi yatırım yapmaya devam eden Google, yeni projelerinden birisini  2012 yılının en gözde sektörü olan tabletler üzerinde sürdürüyor. İlk tableti bilgisayarı yakın zamanda teknoloji kullanıcıları için piyasaya sunmaya hazırlanan Google firmasının tablet pc’nin ismi olarak, Nexus Tablet ismini kullanacak.  Google, Nexus Tablet ne zaman çıkacak? sorusuna gelecek olursak şunlar söylenebilir:


Alınan haberlere göre Google Nexus tablet kullanıma hazır durumda. Söylentilere göre Nexus Tablet önümüzdeki ay raflarda yerini alacaktı. Fakat son gelen haberlere göre Google Nexus Tablet çıkış tarihi fiyat çalışmaları için ertelendi. Peki Nexus Tablet ne zaman çıkacak? Bu sorunun cevabı ise büyük ihtimalle Temmuz ayı olarak gösteriyor.

Temmuz ayında piyasada olacağı tahmin edilen Nexus Tabletin niçin ertelendiği ise 249$ olan fiyatın daha aşağılara çekilmek istenmesi yüzünden diye düşünülüyor.  Nexus tablet’in özellikleri ise : 7 inç ekrana sahip olacağı belirtilen Nexus Tablet, Tegra 3 yonga seti kullanacak.

Tabletin Temmuz veya Ağustos ayında piyasaya çıkması gayet iyi bir zamanlama. Çünkü yapılacak olan Google I/O 2012 etkinliklerinde Nexus tabletin tanıtılacağını düşünürsek ve Android 5.0′ın 3. çeyrekte piyasaya sürüleceğini de göz önüne alırsak, Tabletin söylenen tarihte en geç bir sonraki ay çıkış yapması muhtemel.  Android işletim sistemi ile desteklenen tablet pc’leri çok yakında birçok kişinin elinde göreceğiz. Bakalım google, apple başta olmak üzere samsung , htc ve diğer firmaların yoğun ilgi gösterdiği  tablet bilgisayar alanında istediği satış rakamlarına ulaşabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum için soruyu cevaplayiniz: