Facebook Oyun ve Uygulama Davetlerini Engelleme

Facebook günümüzün sosyal ortamı olmuş durumda. Bu yoğun sosyallik içinde harika paylaşımlar olduğu gibi, zaman zaman gereksiz veya sizi meşgul edecek bir çok oyun ve uygulama davetleri de geliyor arkadaş listenizdekilerden. Birçok kişi rahatsız olduğu bu durumu engellemek, ortadan kaldırmak, oyun ve uygulama davetlerini iptal etmek için nasıl bir yol izleyeceğini merak ediyordur. Bu yazımızda size oyun davetleri nasıl engellenir ? Facebook uygulama daveti nasıl iptal edilir ? bu konularda bilgiler vereceğiz.

Facebook hesabımıza giriş yaptıktan sonra sol taraftaki menülerde Uygulamalar kategorisinde yer alan Uygulama Merkezi yazan yere tıklıyoruz. Daha sonra yine sol tarafta aşağıda istekler yazan yerde, size arkadaşlarınızdan gelen oyun ve uygulama davetleri yer almakta. İstekler yazan yere tıklıyoruz. Burda listelenen uygulamaları X işaretine tıklayarak kapatıyoruz. Açılan pencerede oyun veya uygulamayı engellemek istiyor musunuz ? yazısına tıklıyoruz. Bu şekilde kolayca sizi rahatsız eden oyunları ve uygulama davetlerini engellemiş oluyoruz. Gizlilik ayarları kısmına girerek engellenen uygulamalara ulaşabilir, isterseniz engelleri kaldırabilirsiniz. Yine gizlilik ayarları bölümünden, dilerseniz belirli kişilerden gelecek her türlü daveti de engellemeniz mümkün.

Bu yazımızda siz facebook kullanıcılarına Facebook Oyun ve Uygulama Davetlerini Engelleme, Oyun ve uygulama isteklerini iptal etme konusunda kısa bilgiler vermeye çalıştık.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum için soruyu cevaplayiniz: