Epilepsi (Sara) Hastalığı Nedir ? Nedenleri Nelerdir ?

EPİLEPSİ (SARA) HASTALIĞI HAKKINDA BİLGİLER
Beyindeki sinir sistemindeki nöronların elekriksel boşalma sonrasında beyindeki etkilediği bölgeye göre klinik olarak oluşan nörolojik bir bozukluk ve hastalıktır. Nöbetler birkaç dakika sürer ve sona erer. Bilinç (şuur) kayıpları ve kasılmalar gözlenir. Epilepsi psikolojik bozuluk veya delilik değildir, sadece sinirsel iletimlerdeki bir bozukluğa bağlı sinirsel (nörolojik) hastalıktır.
SARA (EPİLEPSİ) HASTALIĞININ NEDENLERİ NELERDİR ?
Genellikle epilepsi nedeni belirlenemez, ancak çoğunlukla küçük yaşta meydana gelen bu hastalığa neden olan bazı etkenler bulunabilir. Annenin gebelikte sürecinde alkol ve ilaç kullanımı, mikrobiyal hastalık geçirmesi epilepsiye sebep olabilir. Doğum esnasında bebekteki beyin hasarı, beyin kanaması ve oksijen yetersizliği epilepsi sebebi olabilir. B6 vitamin azlığı da epilepsi nedenlerinden birisidir. Troid hastalığı ile seyreden epilepsi troid probleminin tedavisiyle epilepsi de ortadan  kalkar.

Benzer Arama Kelimeleri : Sara hastalığı genetik mi ? Bulaşıcı mıdır ? Başkasına geçer mi ? Sara hastalığına ne iyi gelir ? Sara hastalığı ve cinsellik. Hastalığın çeşitleri, Sara hastalığı kaç yaşında olur ? Kesin tedavisi var mıdır ?

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum için soruyu cevaplayiniz: