Epilepsi (Sara) Belirtileri Tedavisi ve Sara Nöbetinde Neler Yapılır ?

EPİLEPSİ HASTALIĞININ BELİRTİLERİ NELERDİR ?
Kişiden kişiye farklı belirtiler görülebilir Halüsinasyonlar, bilinç (şuur) kaybı, bayılma (senkop), nefes almakta zorlanma, yüzde ve ciltte morarma, idrarını tutamama gibi belirtiler gözlenir.
EPİLEPSİ (SARA) NÖBETİNDE NELER YAPILIR ?
Temel kural hastanın kendisine zarar vermesine engel olmaktır. Hastanın etrafının boşaltılması, sert cisimlerin kaldırılması gerekir. Hava yolu açıklığı sağlamak ve dilini ısırmaması için başı ve bedenini yan tarafa çevirip ağız açık bırakılmaya çalışmak gerekir. Giysileri ve yakasını gevşetmek, rahat soluk alıp vermesi sağlanır. Kendisine gelmesi için,soğuk su dökülmemeli, tokat atmamalı ve kolonya sürülmemelidir.
EPİLEPSİ (SARA) HASTALIĞI TEDAVİSİ
Nöroloji uzmanı takibiyle hemen hemen bütün hastalarda nöbetlerin azalması sağlanır.İlaç tedavisi en önemli tedavi şeklidir. İlaca cevap vermeyen durumlarda Cerrahi müdahaleye başvurulur. Epilepsi tamamıyla geçeceği söylenmesi doğru olmaz. Nöbetlerin kalmaması ile ilaç bırakmaya gidilmemeli, doktorun uygun görmesi durumunda ilaçların  doktor bilgisinde kesilerek nöbet olup olmayacağı gözlemlenebilir.

Benzer Arama Kelimeleri : Sara hastalığının tedavisi var mı, sara hastalığının tedavisi nedir ? Sara hastalığının tedavisi varmı ? sara hastalığı belirtileri.  Sara hastalığı tanı,  Sara hastalığı bitkisel tedavi yolları.  Sara hastalığı ilaçları sara hastalığının belirtileri nelerdir ?

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum için soruyu cevaplayiniz: