Dantelli Havlu Kenarı Modelleri

 2013 yılının en güzel dantelli havlu kenarı modelleri ile ilgili bilgiler ve resimleri siz el işi ve dantel oyası merakı olan bayanlar için hazırladık. Özellikle evlilik planı yapan genç bayanların çeyizlik olarak ve ev hanımlarının ev dekorasyonunda kullanmak için ilgi gösterdiği dantelli havlu kenarları birbirinden farklı motif, desen ve renklerle karşımıza çıkmaktadır. Her yöreden yöreye de değişebilen bir zenginlik içindedir.

Son yıllarda firkete işi havlu kenarı yapımı da çoğalmıştır. Firkete işi özellikle şal ve havlu kenarlarında tercih edilmektedir. Firketeyi usta şekilde kullanan bayanların zaman zaman simli ipleri de kullanarak simli ipli havlu kenarı modelleri ve örnekleri de sergilediklerini görüyoruz. El işlerinde becerikli olan hanımların kurdele nakışını da yaptıkları malumdur. Kurdele nakışı nasıl yapılır ? sorusuna cevap olarak, kurdele nakışı kasnak kullanılarak yapılır. Çeyizlik modellerinde ideal olan kurdele nakışı, boncuklarla süslenmekte ve orataya harika çeyizlik havlu kenarları çıkmaktadır. Kurdele modellerinde çiçek şekli de tercih edilmektedir. Çiçek kurdele nakışı ve pullar, havlu süslemelerinde bayanlarca sıklıkla tercih edilmektedir. Pullu ve çiçekli kurdele nakışları, çeyizlik ürünlere ayrı bir güzellik katmaktadır. Siz marifetli ev hanımları ve gelin adayları için hazırladığımız dantelli havlu kenarı örnekleri, pullu simli havlu modelleri, kurdele nakışlı havlu çeşitleri ile ilgili resim örneklerini paylaşmak istiyoruz.

Konu ile ilgili Aramalar: Dentelli havlu kenarı örnekleri, 2013 dantel havlu modelleri, kurdele nakışı nasıl yapılır ?, En güzel havlu dantel modelleri ve örnekleri resimleri.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum için soruyu cevaplayiniz: