Burgan Bank Eurobank Kimdir ?

Geçen gün yemyeşil doğası, masmavi denizi ile Türkiye’nin cennet köşelerinden olan Kdz.Ereğli‘de gezerken eskiden Eurobank Tekfen Bank olan yerde şimdi Burgan Bank adını gördüm. İsmi de ilginç geldi. Hatırlarsanız kısa süre önce de Odeo Bank isminde Lübnan’lı bir işadamı tarafından Hülya Avşar‘ın reklamlarında oynadığı bir banka girdi banka sektörüne. Burgan Bank hakkında fazla bilgim olmadığından ufak bir araştırma yaptım. Sizlerle Burgan Bank kimdir ? Kimin ? bu konularda bilgiler vereceğim.

Eurobank Tekfen, ya da yeni ismiyle Burgan Bank Kuveyt merkezli bir yatırım. Yani son dönemde Türkiye’ye odaklanan yabancı sermaye girişimlerinden birisi. Bu Türkiye adına güzel bir durum. Aralık 2012’de Tekfen Eurobank’ın Kuveyt merkezli Burgan Bank tarafından alınmasıyla sektöre girmiş oldu.

Burgan Bank Kredileri : Burgan Bank’ın sunduğu kredi imkanları bireysel ve ticari kredi olarak sınıflandırılmış. Bireysel krediler kendi içinde, tüketici kredisi ihtiyaç kredisi –  konut kredisi  (ev kredisi), taşıt kredisi, finansal destek kredisi şeklinde sınıflandırılıyor.

Burgan Bank Kredi Kartları : Burgan Bank kredi kartı olarak Bonus Card ile anlaşmalı. 4 çeşit alternatif sunuyor. Burgan Bonus Kart, Burgan Bonus Plus Kart, Burgan Bonus Premium Kart ve Burgan Bonus Platinium Kart.

Bunun dışında banka, sigorta, bireysel emeklilik ve kiralık kasa hizmetleri de sunuyor müşterileri için.

Sonuç olarak Burgan Bank, Odea Bank’tan sonra Türkiye’de faaliyet gösteren 2. Arap sermayeli banka olmuştur.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum için soruyu cevaplayiniz: