Bülent Ecevit Üniversitesi

Üniversitelerin bir kısmının adı değiştirildi bildiğiniz gibi. Son çıkan öğrenci affı ile bitirmeye çalıştığım Zonguldak Karaelmas Üniversitesi’nin ismi de bu süreçte Bülent Ecevit Üniversitesi olarak değiştirildi.

Ne var ki her ne kadar merhum Bülent Ecevit dürüstlüğü ile tanınmış ve Zonguldak çevresinde sevilen bir insan olsa da Karaelmas ismi bu üniversiteye bence daha çok yakışıyordu. Zonguldak denilince akla kömür gelmiyor mu ? Bir takım nedenlerden dolayı üniversitelerin isminin değiştirilmesi bence iyi olmadı. Ama ne demişler ? Mühür kimdeyse Süleyman Odur. Yapacak bişey yok 🙂 Gönül isterdi ki eğitim camiasındaki insanlara anket yapılıp isim değişikliği hakkında görüş birliği sağlansaydı. Lafın özü. Artık Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencisiyim. Aslında Kdz.Ereğli’de bu isimle yeni bir üniversite kurma fikri de vardı. Güçlü bir kamuoyu da oluşmuştu fakat sadece eski üniversitesinin adı değiştirilerek bu düşünce de sanıyorum tarihin tozlu raflarında yerini alacak gibi görünüyor. Vatana Millete Hayırlı olsun..
Düzeltme: Selçuk Üniversitesi’nin adı değişmedi. Konya Üniversitesi’nin adı Necmettin Erbakan Üniversitesi olarak değiştirildi. Dikkat etmemiştim. Bilgilendirme için tşkler Ömer hocam. 🙂

One Comment

  1. omer 22 Nisan 2012

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum için soruyu cevaplayiniz: