Balmumu Nedir? Bal mumunun Faydaları Nelerdir? Balmumu Heykelleri

Bal Mumu Hakkında Bilgiler
Değerli ziyaretçilerimiz. Bu sayfamızda balmumu ile yapılmış heykeller, balmumu faydaları, balmumu kremi, balmumu nerede satılır? Balmumu maskesi veya balmumu yararları başlıkları altında sizler için derlediğimiz makalemizi aktaracağız.
Öncelikle balmumu’nun ne olduğuna bir göz atalım ;
Bal mumu arılar tarafından üretilen balın peteklerin içinden alınmasının ardından eritilmek suretiyle yapıldığı sarı renkli bir maddeye verilen isimdir. Kolaylıkla bozulmaması da ayrı bir önem taşımaktadır. Ana maddesi Alkol ve yağ asitleridir, Bunların yanısıra  içerisinde, propolis, boya ile A vitamini fazlaca bulunmaktadır. Bal mumu esmer ya da  yeşilimsi renklerde olmakta ve  65 derecede sıvı hale dönüşebilen bir madde oluşunun yanında,   kendisine has tad’a sahip bir madde olarak bilinmektedir.
Bal mumları içeriğinde barındırdıkları renklere göre iki kalitede sınıflandırılırlar. Bunlar san balmumu ile esmer balmumu diye ikiye ayrılırlar. Değer bakımından daha kıymetli  olanı  san balmumudur. Birçok cilt nemlendiricisi, cilt temizleyici, besleyici kremin içerisinde Balmumu bulunmaktadır.A vitamini açısından oldukça zengin olan bu maddenin vitamini almak için balmumunu çiğnemeniz suretiyle kullanmanız yeterli olacaktır.
Balmumu Nerede Satılır?
Balmumunu Bir çok aktardan temin edebilirsiniz.
Ayrıca gözleri yakmayan bu madde, boğazımızda gıcık veya yanma etkisi bırakmayışı nedeniyle  evvelki yıllardan bugüne kadar bal mumu ile yapılan mumlar oldukça değerlidir.

Balmumu Yararları –  Faydaları Nelerdir?
Herhangi bir yan etkisi bulunmayan balmumlarının faydaları arasında nefes ferahlatıcı özelliği, Balgam oluşumunu gidermesi, Sinüzit rahatsızlığı olanlara ve astım hastalarına da fayda sağlamaktadır.
Bunun yanı sıra saman nezlesi olan insanlar içinde yararlı bir maddedir balmumları.
Ayrıca balmumundan yapılan kremlerin cilt çatlaklarında,yanıklarda  ve  cildi kuru olan kişilerde etkili sonuçlar doğurmuştur.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum için soruyu cevaplayiniz: