Ales Konu Dağılımı – Ales Soru Dağılımı – Dağılımları

Ales konu dağılımı ösym, ales konu dağılımı ve soru sayısı, ales konu anlatımı. Ales matematik soru dağılımı ve ales konuları neler başlığı altında topladığımız tüm soruların yanıtı sitemizde yer almaktadır. Faydalı olmasıni dileriz.

Sınav Kapsamı
Sınav kapsamında hazırlanacak ve sorulacak olan testler, sayısal bölüm için 50’şer adet sorulardan oluşan  sayısal 1 ve sayısal 2 olarak 2 test olarak uygulaacaktır. Aynı şekilde sözel bölüm içinse yine 50’şer sorudan oluşan sözel 1 ve sözel 2 şeklinde 2 adet test şeklinde uygulanacaktır.

Sınaa tabi olacak olan tüm n adaylar,  bu dört test arasından , yüksek olarak hesaplanmasını arzu ettikleri  ağırlıklı puana göre  en az üçünü
seçerek toplamında  150 soru cevaplamış olacaklar. . Adaylar istedikleri takdirde bütün testleri cevaplandırabileceklerdir.
Sayısal-1 ve Sayısal-2 soruları sınava girecek olan  adayların sayısal ve mantıksal akıl yürütebilme  yeteneklerini ölçmeye yönelik sorulardan oluşturulacaktır.
Bunun yanı sıra sayısal 2 Testindeki sorular, Sayısal-1 Testindeki sorulara
kıyasla  daha ileri düzeyde sorular olması beklenmektedir.
Sözel 1 ve Sözel 2 Testleri ise aynı şekilde sözel akıl yürütme
yeteneklerini  ölçmeye yönelik sorulardan oluşmaktadır. Testlerde yer alan her bir soru, adayların
yükseköğretim programlarında kazanılan yeterlilikleri ve bilgilerini ölçmeye yönelik olmayacağı düşünülüyor.

Test soruları genelde , farklı alanlardan gelen yükseköğretim kurumu mezunlarının cevaplayabilecekleri şekilde yer alacaktır.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum için soruyu cevaplayiniz: