Abdullah Avcı İstifa Etti Haberi

Abdullah Avcı İstifa Etti mi ? Neden Görevi Bıraktı ? Yerine Kim Gelecek ?

Göreve geldiğinden beri eleştirilen, Milli takımın başarısızlığında hedef haline gelen ve bir süredir yerine başka birinin getirilmesi düşünülen, Milli Takımlar Teknik Sorumlusu ve A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Türkiye Futbol Federasyonu ile görüşerek,  Milli Takımlar üzerindeki görevlerinden ayrıldığını duyurdu.

17 Kasım 2011′de başladığı görevlerinde 21 ay süresince  gururla ve onurla hizmet ettiğini ifade eden Abdullah Avcı, “Futbolun içinde kazanmak da kaybetmek de olduğu gibi birlikte çalışmak da ayrılmak da var. Ben de ayrılmanın en doğru karar olduğunu düşündüm ve bu görüşümü Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Yıldırım Demirören ile paylaştım. Başta şahsı olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarına verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim” dedi.

Görevi bırakan Abdullah Avcı’nın yerine Milli Takımlar Teknik Direktörlüğü’ne kimin geleceği ise şimdilik belirsizliğini koruyor. Ancak kısa süre önce spor medyasına sızan haberlere baktığımızda, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim‘in Milli Takımın başına geçeceği söyleniyor. Daha önce Yılmaz Vural, Şenol Güneş, Ertuğrul Sağlam’ın gelebileceğine dönük ihtimaller konuşulurken, Fatih Terim’in göreve getirileceği iddiaları birçok kişi için sürpriz oldu. Fatih Terim’in bu yıl hem Galatasaray’ı hem de Milli Takımı yöneteceği, gelecek yıl ise yalnızca Milli Takımı idare edeceği gelen haberler arasında.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum için soruyu cevaplayiniz: