6. Sınıflar Türkçe 2. Dönem 1. Yazılı Soruları

O akşam da diğer akşamlar gibi sıradan görünüyordu..  Henüz saat 22:19 olmasına rağmen Adem’in uykusu gelmeye başlamıştı bile.. Üzerinde bir yorgunluk hissi, gözlerinde bir ağırlık ve aklında henüz anlam veremediği onlarca soru silsilesiyle birlikte yatağa uzandı.. Genelde havanın soğuk olmasına pek aldırmazdı fakat o gün nedense  üşüyordu ve yanında bulunan battaniye’ye ek olarak bir battaniye daha aldı ve  çift battaniyenin vermiş olduğu ağırlık, bir o kadar da bunun vermiş olduğu sıcaklık ile uykuya dalmaya hazırlanıyordu ki bir anda oda kapısı açılarak içeriye onlarca 6. sınıf öğrencisi doluşuverdi..
Bunun gerçekmi yoksa hayal mi olduğunu düşüneceği sırada öğrencilerden birisi Adem’e seslendi  ; ” Çok önemli bir görev için buradayız! Bu görev ki bizlerin ve bizden sonra gelecek olan nesiller için çok önemli ve cevabını yalnızca siz verebilirsiniz..! ”
Adem şaşkınlığını üzerinden atamıyordu.. Bu öğrencilerin yanında ne işi vardı? Bu kadar önemli bir görev ne olabilirdi? Ve bunların kendisiyle ne ilgisi vardı?

Bunları düşündüğü esnada aynı öğrenci, konuşmasına devam etti ve ;
Abe duyduğumuza göre sende 6. sınıf öğrencileri için Türkçe yazılı soruları varmiş he?  Ne var bi kıyak geçsen be?  demesinin ardından Adem biraz düşündü ve bir anda masanın üzerinde bulunan kuru fasulye’yi kaşıklamaya başladı. Bu esnada  öğrencilere birşeyler söylüyordu fakat ağzından fasulyeler fışkırırken söylediklerini öğrenciler anlamada zorluk çekiyordu.. Yoksa bu bir tür şifremiydi? Neydi bu fasulyelerin gizemi? Bu olaylar cereyan ederken, Adem ayağa kalktı, elinin tersiyle ağzını sildi ve poşetin içerisindeki yarım ekmeği ağzına atmadan önce öğrencilere seslendi;

” Hemen alt kısımda bulunan linklere tıklayın ve sizlere kaynak niteliğinde olan bu soruları inceleyin.. Ayrıca Öğretmenlerinizin sizlere sınav öncesinde vermiş olduğu ders konularına da iyi çalışın ki siz ve sizden sonraki gelecek nesiller başarıya ulaşabilsin ”

12345

De hayde şimdi kaybolun 😀

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum için soruyu cevaplayiniz: