2012 LYS soru kitapçıkları yayınlandı

2012 Lisans Yerleştirme Sınavı’nın (LYS) soru kitapçıkları ile cevap kağıtları ÖSYM’nin resmi internet sitesinde yayınlandı.

ÖSYM tarafından yapılan yazılı açıklamada, 16-17 ve 23-24 Haziran tarihlerinde yapılan 2012-LYS sınavlarına ait olan soru kitapçıkları ve cevap kağıtlarının görüntüleri ile cevap anahtarlarının, sınava giren adayların kendi soru kitapçıkları ile cevap kağıtlarını inceleyebilmeleri için internet üzerinden erişime açıldığı ifade edildi.

Adayların kendi cevap kağıtlarının görüntüsünü, ÖSYM’nin ”http://ais.osym.gov.tr” internet adresinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile edinebilecekleri belirtilerek, şu hususlar dile getirildi:

”Ayrıca, sınavda kendi cevap kağıtlarına kodladıkları soru kitapçığı numarasına ve bu kitapçıkta yer alan sorulara da http://skgs.osym.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaraları ile erişebileceklerdir. Adaylar, sisteme giriş yaptıktan sonra, ilgili sınavı ve görüntülemek istedikleri soru numarasını seçtiklerinde ekranda soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabını görebileceklerdir.

Bu uygulama, adayı ve kamuoyunu bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.”

Bu haberde Ösym tarafından yapılan Lys sınavı ile ilgili olarak sınav kitapçığı soru ve cevaplarına ilişkin konularda bilgiler yer almaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum için soruyu cevaplayiniz: